بازار موم و بره موم
خانه / موم خالص / خواص مفید موم عسل طبیعی

خواص مفید موم عسل طبیعی

آیا می دانید که از فرآورده های مهم زنبورعسل، موم عسل طبیعی بوده و امروزه از آن در صنایع گوناگونی بهره برداری های مفیدی صورت گرفته است؟
خب آیا جالب تر و مهم تر از صنعت زنبورداری دیده اید که هم توانسته باشد با تولید فرآورده ای چون عسل طبیعی، خواص مفید تغذیه ای و دارویی را برای انسان ها داشته باشد و هم اینکه با تولید ماده ای چون موم، خواص مفیدی را در دیگر صنایع گوناگونی داشته باشد؟
بله موم عسل طبیعی، ماده ای تولید شده توسط غدد موم ساز زنبورهای عسل بوده که جهت ساختن محل زندگی زنبورها برای پرورش آنها و ذخیره سازی انواع فرآورده هایی چون عسل طبیعی و گرده گل، مورد استفاده توسط زنبورها قرار گرفته و تولید عسل طبیعی، به شدت بستگی به تولید این ماده در کندو عسل داشته است.
باید گفت که موم عسل، ماده ای زرد رنگ، دارای خواص فیزیکی بسیار مطلوب و سرشار از انواع موادی چون اسیدها، استرها و کربن های آزاد بوده و با توجه به این خواص و ویژگی ها، می تواند امروزه در صنایع گوناگونی، کابردهای بسیار مفیدی را داشته باشد.
شایان ذکر که امروزه با استفاده از دستگاه هایی به نام دستگاه تولید موم صنعتی، از موم عسل طبیعی به عنوان یک ماده اولیه استفاده کرده و انواع موم های ورقه ای و صنعتی را تولید نموده اند که هم در صنعت زنبورداری جهت تولید بیشتر عسل و هم در دیگر صنایع گوناگون، بهره برداری هایی مفیدی را صورت داده اند.

خواص مفید موم عسل

همانطور که متوجه نقش بسیار مهم وجود موم در کندو عسل شدید، باید بدانید که امروزه این ماده، بنا به خواص فیزیکی منحصربفردی که داشته، در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار گرفته است و خواص مفیدی را نیز در این صنایع دارا می باشد.
گفتنی است که صنایعی مانند قالبسازی، تولید شمع، ریخته گری و صنعت چاپ، به واسطه شکل پذیری آسان و نقطه ذوب بالای این ماده، بهره برداری های مفیدی را صورت داده اند، اما در صنایعی چون غذایی، دارویی و آرایشی بهداشتی، از کاربردهای مهم تری برخوردار می باشند که به شرح ذیل بوده است:

  • شایان ذکر که موم عسل به عنوان یک نگهدارنده مواد غذایی، مورد استفاده در صنعت غذایی، قرار گرفته است.
  • در داروسازی و تولید انواع قرص ها، موم عسل به عنوان یک روکش جهت بلع آسان این قرص ها، مورد بهره برداری واقع گردیده است.
  • از همه مهم تر، می توان خاصیت سازگاری موم عسل را با پوست انسان ها بیان کرد که امروزه از آن در تولید انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، بهره برداری نموده اند.

موم خالص و طبیعی عسل را همواره از مراکز فروش معتبر در کشور بخواهید و در این راستا می توانید با مشاورین در این حوزه، ارتباط مستقیم داشته باشید.
منبع: بازار عسل ایران

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
آقای شکوهی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09123546225
تلفن دفتر تهران: 02175038533
تلفن کارخانه: 04533335655
پست الکترونیکی: info@roodinco.ir

مطلب پیشنهادی

بهترین موم ورقه ای استاندارد

نمایندگی رسمی موم طبیعی خالص

هر نمایندگی رسمی موم توانایی تامین نوع طبیعی و خالص آن را با کیفیت عالی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام تلگرام